Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie

Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • 12,00 7,60 € Skladom
  • Bez DPH: 6,33 €

Hipsters

Najobľubenejší symbol šťastia na svete

Štvorlístok je zrejme najobľúbenejší symbol, ktorý ľudia nosia pre šťastie. Každý ho pozná a spája si ho s týmto významom. Štvorlístkov je málo a je veľmi ťažké ich nájsť, podobne ako šťastie. Hovorí sa, že štvorlístok prinesie šťastie, pokiaľ ho náhodou nájdeme, alebo nám ho niekto daruje. Preto sa tento náhrdelník hodí skôr ako darček pre ženy. Poteší kamarátku, priateľku aj manželku. Keďže každý v živote hľadá svoje šťastie, nemôže sa stať, že by bol nevhodným darčekom. Darovaním tohoto prívesku hovoríme: "Želám Ti, aby si bola šťastná!"

O štvorlístku existuje veľa legiend. Podľa kresťanov každý zo štyroch lístkov reprezentuje jednu z hodnôt. Prvý lístok je pre nádej, druhý symbolizuje vieru, tretí dobročinnosť a posledný štvrtý šťastie. Takisto sa hovorí, že si ho Eva priniesla pre šťastie na zem, keď bola vyhnaná z Raja. V anglo-saských krajinách majú zase iný význam. Tu znamená prvý lístok slávu, druhý bohatstvo, tretí lásku a štvrtý zdravie. Ďalšia legenda vraví, že ak nájdete štvorlístok a potajomky ho vsuniete osobe, do ktorej ste zamilovaný, do vrecka, tak vám nikdy viac neodolá. Ak ho schováte pod vankúš, bude vás chrániť od zlých duchov, snov a sklamaní v láske. Čo sme si ako deti, zrejme všetci, vyskúšali, je vsunúť štvorlístok do knihy, vysušiť ho a potom by mal prinášať šťastie celý rok. Sem-tam sa hovorí o štvorlístku ako o Írskom symbole, to však nie je úplne presné. Íri ako symbol používajú trojlístok.

Tak ako pri všetkých symboloch netreba zabudnúť, že sám o sebe šťastie neprinesie a treba sa o to naďalej snažiť. Štvorlístok je symbol, ktorý nám ho má pripomínať. Náhrdelník je striebornej farby a je vykladaný českými minikrištáľmi s 3 väčšími farebnými krištáľmi. Rozmery prívesku sú cca 23,9 x 22,6 x 6,3 mm. Retiazka má nastaviteľné zapínanie 40 - 55 cm.

O značke

Doručenie a platba

  Zásielkovňa - 1,79€ | Kuriér DPD - 3,20€ | Slovenská pošta - 2,69€
  Pri objednávkach nad 40 € je doručenie zásielkovňou zadarmo.
 Pri objednávkach nad 60 € je doručenie kuriérom DPD zadarmo.
  Dodanie do 1-3 pracovných dní
  Dobierka alebo platba kartou
  Produkt je možné vrátiť do 42 dní od prevzatia.
  Overený predajca. Viac než 20,000+ doručených objednávok.

Napísať hodnotenie

    Zlé           Dobré
Špeciálne ponuky do vašej schránky

Newsletter

Ak sa vám náš sortiment páči, prihláste sa do nášho newsletteru. My Vám pošleme mail vždy, keď budeme mať niečo zaujímavé alebo nové. Odoberatelia dostávajú aj špeciálne ponuky, ktoré nikde inde nenájdete!

Vybraná možnosť nie je skladom. Zadajte svoju e-mailovú adresu a my vás budeme informovať, hneď ako bude produkt k dispozícii.

Meno
E-mail
Telefón
Komentáre