Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie

  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • Náhrdelník Štvorlístok pre šťastie
  • 12,00 Skladom

Hipsters.sk

Štítky: nahrdelník pre šťastie, symboly pre šťastie

Najobľubenejší symbol šťastia na svete

Štvorlístok je zrejme najobľúbenejší symbol, ktorý ľudia nosia pre šťastie. Každý ho pozná a spája si ho s týmto významom. Štvorlístkov je málo a je veľmi ťažké ich nájsť, podobne ako šťastie. Hovorí sa, že štvorlístok prinesie šťastie, pokiaľ ho náhodou nájdeme, alebo nám ho niekto daruje. Preto sa tento náhrdelník hodí skôr ako darček pre ženy. Poteší kamarátku, priateľku aj manželku. Keďže každý v živote hľadá svoje šťastie, nemôže sa stať, že by bol nevhodným darčekom. Darovaním tohoto prívesku hovoríme: "Želám Ti, aby si bola šťastná!"

O štvorlístku existuje veľa legiend. Podľa kresťanov každý zo štyroch lístkov reprezentuje jednu z hodnôt. Prvý lístok je pre nádej, druhý symbolizuje vieru, tretí dobročinnosť a posledný štvrtý šťastie. Takisto sa hovorí, že si ho Eva priniesla pre šťastie na zem, keď bola vyhnaná z Raja. V anglo-saských krajinách majú zase iný význam. Tu znamená prvý lístok slávu, druhý bohatstvo, tretí lásku a štvrtý zdravie. Ďalšia legenda vraví, že ak nájdete štvorlístok a potajomky ho vsuniete osobe, do ktorej ste zamilovaný, do vrecka, tak vám nikdy viac neodolá. Ak ho schováte pod vankúš, bude vás chrániť od zlých duchov, snov a sklamaní v láske. Čo sme si ako deti, zrejme všetci, vyskúšali, je vsunúť štvorlístok do knihy, vysušiť ho a potom by mal prinášať šťastie celý rok. Sem-tam sa hovorí o štvorlístku ako o Írskom symbole, to však nie je úplne presné. Íri ako symbol používajú trojlístok.

Tak ako pri všetkých symboloch netreba zabudnúť, že sám o sebe šťastie neprinesie a treba sa o to naďalej snažiť. Štvorlístok je symbol, ktorý nám ho má pripomínať. Náhrdelník je striebornej farby a je vykladaný českými minikrištáľmi s 3 väčšími farebnými krištáľmi. Rozmery prívesku sú cca 23,9 x 22,6 x 6,3 mm. Retiazka má nastaviteľné zapínanie 40 - 55 cm.

O značke

Garancie

  Poštovné od 1,89€ | Kuriér od 3,20€
  Dodanie 1-3 pracovných dní.
  Dobierka, alebo platba kartou.
  Produkt je možné vrátiť do 42 dní od prevzatia.
  Overený predajca. Viac ako 10,000+ doručených objednávok.

Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré
Overovací kód
Špeciálne ponuky do vašej schránky

Newsletter

Ak sa vám náš sortiment páči, prihláste sa do nášho newsletteru. My Vám pošleme mail vždy, keď budeme mať niečo zaujímavé alebo nové. Odoberatelia dostávajú aj špeciálne ponuky, ktoré nikde inde nenájdete!